Vespa’nın en yeni modelleri İstanbul İtalya Başkonsolosluğu’nda tanıtıldı

Vespa’nın en yeni modelleri İstanbul İtalya Başkonsolosluğu’nda tanıtıldı

Vakıf Katılım

İş ve sanat hayatının önde gelen isimlerinden oluşan yüzlerce Vespa tutkununun ve fan kulüplerin bir araya geldiği özel etkinlikte, tüm Vespa modelleri de sergilendi. Farklı yıllarda ve modellerde üretilen rengarenk Vespa’ların konvoy halinde konsolosluğa gelişleriyle başlayan gece, DJ performansı ve İtalyan mutfağının enfes lezzetleriyle devam etti. En yeni Vespa modellerini yakından inceleyen Vespa tutkunları, müzik ve ikramlarla markanın eğlenceli karakterini bir kez daha yaşadılar.

Türkiye’de temsilciliğini Doğan Trend Otomotiv’in yaptığı, İtalya’nın tüm dünyaya scooter çılgınlığını yayan efsane markası Vespa, en yeni modellerini İstanbul İtalya Başkonsolosluğu’nda düzenlenen etkinlikte tanıttı. Mevcut tüm modellerin sergilendiği özel organizasyonda, yeni modeller Vespa 946 10. Yıl Serisi “Bunny” ve Vespa GTV de ilk defa tutkunlarıyla buluştu. Aralarında Mehmet Turgut, Murat Aygen, Serra Yılmaz ve Yosi Mizrahi gibi iş ve sanat hayatının önde gelen isimlerinden oluşan Vespa tutkunlarının, Vespa fan kulüplerinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlik, rengarenk Vespa’ların konsolosluğa konvoy halinde gelmeleriyle başladı. İtalya İstanbul Başkonsolosu Elena Clemente, Doğan Trend Otomotiv Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Kağan Dağtekin ve Doğan Trend Otomotiv Motosikletten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Emre Acar’ın katılımlarıyla, Vespa 946 10. Yıl Serisi “Bunny” ve Vespa GTV’nin üzerindeki örtülerin kaldırılmasıyla Vespa tutkunları en yeni modelleri ilk defa incelediler. İtalyan mutfağının birbirinden lezzetli ikramları eşliğindeki DJ performansıyla keyifli saatler geçiren konuklar, markanın eğlenceli yaşam tarzını bir kez daha hissettiler.

Vespa GTV: Yarış dünyasından esinleniyor!

Vespa’nın kışkırtıcı ve merak uyandıran yanını öne çıkaran yeni Vespa GTV, sportif, modern, klasik ve cesaretin çarpıcı bir kombinasyonunu oluşturuyor. Vespa’ya adını veren Vespone’nin (Yaban Arısı) gezgin ruhunu benimseyen GTV’de, tek minderli, iki renkli selenin arka kısmına gövdeyle uyumlu bir aksesuar kapağı eklenebiliyor. Modelin yarış motosikleti vurgusu, kanal bölümünde turuncu dokunuşları ve mat siyah renkte sportif jant tasarımıyla kendini gösteriyor. Vespa GTV’nin farklı göstergeleri, karakteristik boru tipi gidona orijinal bir dirsekli braket kullanılarak bağlanıyor ve yarış dünyasından ilham alan üst rüzgarlığın içine yerleştiriliyor. Vespa GTV, mat siyah bir yüzey ve yanlarda kontrast sağlayan turuncu grafiklerle tasarlandı. Nero Convinto siyah ve mat Avvolgente Bej renk seçeneği de sunuluyor. 300 cc’lik tek silindirli HPE (Yüksek Performanslı Motor), Vespa GTV’nin cesur bir performans sunmasını sağlıyor. Dört supaplı zamanlama, sıvı soğutma ve elektronik yakıt püskürtme sistemleriyle 17,5 kW’a (23,8 HP) kadar güç sağlayan Vespa GTV, bir Vespa motosiklette bulunan en güçlü motora sahip.

Çin takvimine göre “Tavşan Yılı”ndan esinlenen Vespa 946 10. Yıl Serisi “Bunny”!

Vespa, 2011 yılında prototip olarak tanıtılan, 2013 yılında da seri üretime geçirilen 946 Serisi için, 10. üretim yılına özel olarak, yıllık 1.000 adetlik limitli, Vespa 946 10. Yıl Serisi “Bunny” adındaki özel bir versiyonu Türkiye’de satmaya başladı. 1946 yılında üretilmeye başlanan MP6 modeline göndermeler yaparak 10 yıl önce yollarla buluşan Vespa 946 Serisi, bu sınırlı üretimde Çin’in 12 hayvanlı ay takvimine göre üretilirken, ilk seneye özel olarak “Tavşan Yılı” teması benimseniyor. Takip eden 12 sene boyunca, ay takviminde o yıla özel hayvan sembollerinden ilham alınarak, sınırlı sayıda ve numaralandırılmış Vespa’ların üretilmesi de planlanıyor. Tüm dünya için sadece 1.000 adet üretilecek Vespa 946 10. Yıl Serisi “Bunny”nin, 150 adedinin Türkiye’ye gelmesi planlanıyor. Vespa 946 Serisi’nin güvenli ve eğlenceli karakteri, tavşan süslemeleri, özel yeşil renk, siyah sele ve gidonlarla bu sınırlı üretimde kullanılıyor. 

  Hibya Haber Ajansı