USD/TRY analizi

Haftanın ilk işlem gününde ABD’de nispeten zayıf veri akışı devan ederken, yurt içinde reel kesim güven endeksi takip edilmişti.(AHL Yatırım)

Haftanın ilk işlem gününde ABD’de nispeten zayıf veri akışı devan ederken, yurt içinde reel kesim güven endeksi takip edilmişti. Haftanın ikinci işlem gününde ise yurt içerisinde zayıf veri akışı devam ederken, ABD’de Conference Board Tüketici Güven Endeksi Şubat ayında 130,7 değerinde gerçekleşerek beklentilerin altında kaldığı takip edildi. Gün içerisinde, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal’ın Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Toplantısında yaptığı konuşmada "Enflasyon görünümü en son enflasyon raporundaki tahminlerle uyumlu" ifadelerine yer verdi. Gün sonunda küresel piyasalarda yayılmakta olan korona virüsünün endişeleri artarak devam ederken, takip edilen gelişmeler ile birlikte kurun yukarı yönlü hareketini sürdürdüğü izlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, Dolar’ın 6,14 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Gelebilecek alımlar ile birlikte kurdaki eğilimin yukarı yönlü hareketine devam etmesi durumunda 6,16, 6,18 ve 6,20 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 6,12, 6,10 ve 6,08 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak:AHL Yatırım
Hibya Haber Ajansı

328
Okunma