USD/JPY analizi

Haftanın ilk işlem gününde ABD’de nispeten zayıf ekonomik veri akışı devam ederken Japonya’ da piyasalar Imparatorun Doğum Günü nedeni ile kapalıydı.(AHL Yatırım)

Haftanın ilk işlem gününde ABD’de nispeten zayıf ekonomik veri akışı devam ederken Japonya’ da piyasalar Imparatorun Doğum Günü nedeni ile kapalıydı. Haftanın ikinci işlem gününde ise Japonya’da zayıf ekonomik veri akışı devam ederken, ABD’de Conference Board Tüketici Güven Endeksi Şubat ayında 130,7 değerinde gerçekleşerek beklentilerin altında kaldığı takip edildi. Gün içerisinde küresel piyasalarda yayılmakta olan korona virüsüne ilişkin endişelerin arttığı gözlenirken, takip edilen veriler ile birlikte gün sonunda USD/JPY paritesinin art arda üçüncü gününde de aşağı yönlü hareketini sürdürdüğü izlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, USD/JPY paritesinin 110,40 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 111,00 direnç seviyesinin altında kaldığı sürece aşağı yönlü eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 110,00 109,60 ve 109,20 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Gelebilecek olası alımlar ile paritedeki eğilimin yukarı yönlü olması durumunda ise 111,00, 111,40 ve 111,80 direnç seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak:AHL Yatırım
Hibya Haber Ajansı

367
Okunma