MLP Sağlık Hizmetleri, beklentilerini geri çekti

MLP Sağlık Hizmetleri A.Ş, 2020 yılı finansal beklentilerini geri çekti.

MLP Sağlık Hizmetleri A.Ş, 2020 yılı finansal beklentilerini geri çekti.

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, içinde bulunulan COVID-19 pandemisinin süresinin ve olası etkilerinin belirsizliğinin devam etmesi nedeniyle 2020 yılına ilişkin beklentilerin geri çekildiği, aynı sebeple revize bir beklenti paylaşılamadığı bildirildi.

Tüm hastanelerin Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı ile koordineli şekilde, COVID-19 teşhisli hastalar için tedavi hizmetlerine devam ettiğine, COVID-19'un niteliği ve bulaş parametleri göz önüne alınarak çalışanların ve hastanelerin korunması konusunda her türlü tedbirin alındığına işaret edilen açıklamada, şunlar paylaşıldı:

''Grubumuzun sağlam ve dengeli iş modeli sayesinde, uzun vadeyi etkilemeden krizin etkilerini mümkün olduğunca sınırlamak için gider ve nakit akışı tarafında, hızlı önlemler alınmıştır. Nakit akışının sağlıklı işleyebilmesi amacıyla tedarikçilerle ve hastane bina sahipleri ile görüşmeler yapılmaya başlanmıştır. Şirket'in likit pozisyonunu artırmak için 80 milyon TL'si yatırım kredisi, 250 milyon TL'si 3 yıl vadeli net çalışma sermayesi olarak kullanılacak 330 milyon TL'lik uzun vadeli kredi çekilmiştir. Mart 2020 itibariyle tedarikçi ödemelerinin ve müşteri tahsilatlarının planlanmasına ilişkin Ödemeler Komitesi kurulmuştur. Pandemi hastanesi olmamız sebebiyle, mart-haziran dönemine ait tüm Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), muhtasar ve KDV ödemeleri Ekim 2020'ye ertelenmiştir.''


Hibya Haber Ajansı

Okunma