Malatya’da 718 mahallede yol çalışmaları sürüyor

Malatya’da 718 mahallede yol çalışmaları sürüyor

Vakıf Katılım

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı'na bağlı ekipler, Doğanyol İlçesine bağlı birçok mahallenin kullandığı grup yollarında çalışmalarını sürdürüyor.

Doğanyol ilçesi Gevheruşağı Mahallesi’nde yol açma, genişletme ve asfaltlama çalışmalarını yürüten Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara daha konforlu ulaşım sağlayabilecekleri yollar kazandırıyor.

“Büyükşehir belediyesinin bizlere vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür ediyorum”

Malatya Büyükşehir Belediyesinin Doğanyol ilçesine gerçekleştirdiği çalışmalardan dolayı memnuniyeti dile getiren Doğanyol AK Parti İlçe Başkanı Hasip Öz, “Gevheruşağı ve Taşağası mahalleleri arasında 8 kilometrelik yeni yol açma çalışmaları yapıldı. Şu anda da yolun genişletme çalışmaları yapılıyor. Doğanyol merkezden Konurtay Mahallemize kadar olan yerde de yama çalışmalarının ardından sıcak asfalt dökme işlemlerine başlandı. Ara yollarımızın hepsinde de stabilize kaplama çalışmaları sürdürülüyor. Büyükşehir belediyesinin bizlere vermiş oldukları desteklerden dolayı Selahattin Başkanıma çok çok teşekkür ediyorum. Selahattin Başkanımızın ‘yol medeniyettir’ sözü hakikaten çok doğru bir sözdür. Hava şartlarımız el verene kadar bu çalışmaların tamamlanmasını planlıyoruz.” dedi.

Yol çalışmalarının yanında MASKİ ekiplerinin de Yalınca, Akkent ve Koldere mahallelerindeki çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüğünü belirten Öz, şunları kaydetti:

“10 bin metre hat değişimi yapılacak, ihaleleri tamamlandı. En yakın zamanda 3 mahallemizde altyapı çalışmaları başlayacak. Bunların yanı sıra Yalınca Mahallemize 2 su deposu yapılıyor. MASKİ, büyük bir yükün altında çünkü Malatya, 6 Şubat depreminde büyük yaralar aldı. Bu nedenle hem merkezdeki hem kırsaldaki hem de konteyner kentlerdeki altyapıları yapıyor. Gerçekten zor bir süreç ama çok şükür Malatya Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ bu zorlukların üstesinden geliyorlar. Bu çalışmalardan dolayı hem Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a hem de MASKİ Genel Müdürümüze teşekkür ederim. Yapılan çalışmaların Doğanyol halkımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.”

“Mahallemiz Selahattin Gürkan döneminde daha çok hizmet almaya başladı

1986 yılında yapılan Gevheruşağı Mahalle yolunun, şu anda sürdürülen çalışmalar neticesinde yarı yarıya kısalacağını belirten Gevheruşağı Mahallesi Muhtarı Osman Yılmaz, “Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve ekibinin çalışmalarıyla mahallemizde yol çalışması yapılmaktadır. Daha önceki yollarımız 1986 yılında zor şartlarda yapılmış. Bu yolda ulaşımda ve karla mücadelede ciddi sıkıntılar yaşanmaktadır. Devletimizin gücü Başkanımız Selahattin Gürkan’ın desteğiyle taleplerimiz olumlu bir şekilde karşılandı. Güzergâh değişikliğine göre mevcut yolumuz 4 kilometreden bin 900 metreye düşmektedir. Vatandaşımızın rahat, sağlıklı bir ulaşımı ve can güvenliği için yeni yolun açılması bizim için çok yerindedir.  Yapılan çalışmaları yerinde buluyoruz. Gevheruşağı Mahallemiz, Selahattin Gürkan döneminde daha çok hizmet almaya başladı.

  Hibya Haber Ajansı