Çinli FAW, 6 ayda 1.63 milyon araç satışına imza attı

Çin’in önde gelen otomobil üreticisi First Automotive Works (FAW) Group Co., Ltd., 2020 yılının ilk yarısında yıllık yüzde 2.3 artışla 1.63 milyondan fazla araç sattı.

Çin’in önde gelen otomobil üreticisi First Automotive Works (FAW) Group Co., Ltd., 2020 yılının ilk yarısında yıllık yüzde 2.3 artışla 1.63 milyondan fazla araç sattı. Şirketin ikonik sedan markası Hongqi, yıllık yüzde 110.7 artışla 70 bin adet satıldı. Başka bir büyük kamyon markası olan Jiefang’ın satış rakamı ise yılın ilk yarısında yıllık yüzde 35.6 artışla 278 bin 200 adete çıktı. Grubun ortak girişimleri olan FAW-Volkswagen ve FAW Toyota’nın satışlarının da iyi olduğu bilgisi verildi.
 
1953 yılında Jilin Eyaletinin başkenti Changchun’un kuzeydoğu şehrinde kurulan devlete ait işletme, Çin’in oto endüstrisinin beşiği olarak görülüyor. İlk yarıda tatmin edici satışlar FAW’ın kurumsal reformlarıyla güvence altına alındı ​​ve son birkaç yıldır kendine ait yerli otomobil markalarının yinelemeli ürün geliştirmesine odaklandı. FAW, 2017’den beri iç reformlar, büyük ölçekli personel ayarlamaları ve çok yönlü markalaşma çalışmalarına ağırlık verdi. Öte yandan teknoloji merkezini yeniden yapılandırdı ve Ar-Ge merkezi de kuruldu. FAW ayrıca, eski Rolls-Royce Tasarım Direktörü Giles Taylor’ı Eylül 2018’de Tasarımın Küresel Başkan Yardımcısı ve Baş Yaratıcı Sorumlusu olarak bünyesinde kattı.
 
5 yıl içinde Hongqi modeline 21 yeni model ekleyecek olan şirket, ayrıca satışları artırmak ve hizmeti iyileştirmek, büyük kentlerde 100’den fazla deneyim merkezi kurmak ve ömür boyu ücretsiz garanti politikaları uygulamak için adımlar attı.
 
FAW’ın kamyon iştiraki olan Jiefang, yedi nesil ağır hizmet kamyonu geliştirdi ve ilk Jiefang kamyonu 1956’da üretim hattından çıktığından beri 7 milyon üniteyi aşan bir üretim hacmi gördü. FAW, Changchun’da otomobil üreticisine binek otomobiller için tüm süreç Ar-Ge ve test yetenekleri sağlaması beklenen yeni enerjili araçlar ve akıllı bağlantılı araçlar için bir test tabanı oluşturmaya başladı.

Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Okunma