Başkent Beijing, spor etkinliklerini başlatmaya hazırlanıyor

Çin’in başkenti Beijing, Covid-19 salgını nedeniyle durdurulan spor etkinliklerini yeniden başlatmaya hazırlanıyor.

Çin’in başkenti Beijing, Covid-19 salgını nedeniyle durdurulan spor etkinliklerini yeniden başlatmaya hazırlanıyor. Beijing Belediyesi Spor İdaresi Başkan Yardımcısı Yang Haibin, kent yönetimi tarafından dün Covid-19 salgınını önleme ve kontrol etme çalışmalarına ilişkin düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.
 
Yang, kentte salgın etkili bir şekilde kontrol altına alındığı için spor etkinliklerinin güvenli ve düzenli bir şekilde yeniden başlatılacağını kaydetti. Yang’ın verdiği bilgilere göre, kentin düşük riskli bölgelerinde 500 kişiyi aşmamak şartıyla spor etkinlikleri düzenlenmesine izin verildi. 500 kişiden fazla kişinin katılacağı spor etkinliklerinin düzenlenmesi ise yerel hükümet ile salgınla mücadele liderlik mekanizmasının inceleme ve değerlendirmelerine tabi tutulacak. Bunun dışında, Beijing Kış Olimpiyat Oyunları’nın test müsabakaları dışında uluslararası spor etkinliği düzenlenmeyecek.
 
Öte yandan, salgın döneminde spor etkinlikleri seyircisiz olarak yapılacak. Seyircilere gerek duyulması durumunda ise kapalı mekanlarda seyirci kapasitesinin yüzde 30’u ve açık havada ise seyirci kapasitesinin yüzde 50’si aşılmayacak ve seyircilerin arasındaki mesafe de 1 metrenin üzerinde olacak.
 

Çin Uluslararası Radyosu

Hibya Haber Ajansı

Okunma